Cykl „Muzyczne Podróże” zaczynamy 29 sierpnia o godz. 17.30 w Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej, Patronki Rodzin, będącym częścią zespołu klasztornego OO. Paulinów. Najstarsza część zespołu klasztornego czyli kościół, pochodzi z 1559 r. i ma charakter gotycko-renesansowy.
Po północnej stronie świątyni znajduje się późnobarokowy klasztor, którego budowę rozpoczęto w 1755 roku. W latach 1984–86 ustawiono w leśnym parku obok Sanktuarium 15 kapliczek różańcowych, a w 1994 roku stanęła wolnostojąca dzwonnica. Podczas obchodów Wielkiego Jubileuszu 2000-lecia Chrześcijaństwa wybudowano ołtarz polowy, kaplicę nad źródłem potoku oraz 14 stacji Drogi Krzyżowej wzdłuż muru przyklasztornego.
W tym niezwykłym miejscu przygotowaliśmy dla Państwa prawdziwą ucztę muzyczną, miłośnicy muzyki organowej będą mogli zatopić się w dźwiękach tego instrumentu. Przy stole gry zasiądzie Tadeusz Barylski, częstochowianin, dyplomowany organista i pianista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy SemeniukPodrazy i as. dra Daniela Prajznera oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak oraz dra Huberta Salwarowskiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich poświęconych grze na organach pod kierunkiem wybitnych profesorów klas organów z Europy i USA. Trzykrotnie otrzymywał Stypendium Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie muzyki. Jego działalność koncertowa obejmuje zarówno recitale organowe, jak i występy z licznymi solistami, chórami, orkiestrami i zespołami kameralnymi. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach oraz pełni funkcję organisty w Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. Od kilku lat jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu. W 2020 wydał swoją debiutancką płytę na której zarejestrował wspaniałe dzieła organowe Johanna Sebastiana Bacha na barokowych organach Michaela Englera
w Krzeszowie
W prezentowanym repertuarze wysłuchają Państwo muzyki klasycznej wielkich mistrzów.
Zadanie pn. „MUZYCZNE PODRÓŻE” jest współfinansowane
ze środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego.