Johann Sebastian Bach


W tych trudnych czasach dla nas wszystkich proponujemy płytę
Johann Sebastian Bach zarejestrowaną przez Tadeusza Barylskiego na organach w Krzeszowie. Jest ona swoistym wehikułem czasu do I połowy XVIII wieku. Zaprezentowane na niej utwory to w większości dzieła, które Johann Sebastian Bach napisał w pierwszej połowie swojego życia, będąc znany głównie jako wybitny wirtuoz i znawca organów. Płyta ta została zarejestrowana na jednym z najwspanialszych instrumentów barokowych na terenie Polski – organach Michaela Englera w Krzeszowie. Warto podkreślić fakt, iż te organy, jako jeden z wyjątków w naszym kraju, dotrwały do czasów współczesnych w niemal niezmienionej formie, a tuż przed rozpoczęciem nagrań został ukończony ich kapitalny remont.


Jak mówi Tadeusz Barylski: „rejestrując tę płytę chciałem przenieść słuchaczy w świat XVIII wieku, epoki niezwykle zróżnicowanej, nasyconej nietuzinkową wyobraźnią i geniuszem Johanna Sebastiana Bacha. Razem z realizatorem Pawłem Ożgą staraliśmy się jak najwierniej oddać brzmienie monumentalnego instrumentu jakim są 50-głosowe krzeszowkie organy piszczałkowe. Myślę, że poprzez zastosowanie wielu zmian registracyjnych (kolorystycznych) w doskonale znanych miłośnikom muzyki organowej dziełach, udało się zaprezentować instrument w jak najlepszym i urozmaiconym świetle”.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania płyty i za jej pośrednictwem przeniesienia się do lat, w których wybitny kompozytor – Johann Sebastian Bach budował sobie swoimi utworami: „pomnik trwalszy niż ze spiżu”.
Płyta jest dostępna poprzez stronę: dobreplyty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *