Koncert charytatywny pamięci Kamila Białuskiego

Szanowni Państwo,
Nazywam się Tadeusz Barylski i jestem pochodzącym z Częstochowy muzykiem, organistą i pianistą. Dodatkowo, pełnię funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Fiori Musicali, które od 2019 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS 0000634895). Od 8 lat, w tym od 2016 r.  jako Stowarzyszenie Fiori Musicali, organizuję w bazylice jasnogórskiej koncerty organowe poświęcone przedwcześnie zmarłemu koledze ze studiów Kamilowi Białuskiemu. W tym roku z wiadomych przyczyn koncert z publicznością, nie może dojść do skutku, dlatego został on profesjonalnie zarejestrowany przez firmę Classical Sound Studio Paweł Ożga i będzie udostępniony za pośrednictwem internetu, na portalu youtube dnia 07.06.2020 (niedziela) o godzinie 20.00 na moim kanale: Tadeusz Barylski, link: LINK


Tegoroczny koncert będzie miał również charakter zbiórki charytatywnej, bowiem jego intencją jest zebranie pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki o imieniu Mia. Koncert zostanie udostępniony bezpłatnie, ale każda chętna osoba będzie mogła wesprzeć oficjalną zbiórkę. Do wspólnego koncertowania zaangażowali się wybitni, młodzi organiści: student Akademii Muzycznej w Krakowie Marcin Kucharczyk oraz absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i obecnie jej pracownik Daniel Strządała, jak również poważani, wspaniali soliści: skrzypek filharmonii Częstochowskiej i zarazem nauczyciel ZSM w Częstochowie Wojciech Rot; wyróżniająca się uczennica tejże szkoły, wiolonczelistka Małgorzata Kluska; znakomita wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu Katarzyna Jakóbczyk. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia, a także jednym z wykonawców jestem również ja, Tadeusz Barylski, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach.
Program koncertu to w większość utwory kompozytorów francuskich działających w XIX wieku. Były to niesamowite czasy w historii muzyki, kiedy muzyka miała za zadanie przede wszystkim poruszać uczucia odbiorców. Ta wielobarwna epoka, gdzie emocje stawiano w sztuce na pierwszym miejcu nazwana została nie przez przypadek romantyzmem. Usłyszymy dzieła najwybitniejszych romantyków francuskich m.in. Gounoda, Francka, Saint-Saensa czy Widora i obchodzącego w tym roku rocznicę 150 lat od urodzin: Vierna. Jako organizator, prezes stowarzyszenia FIORI MUSICALI mam ogromną nadzieję, że muzyką, która wypłynęła prosto z naszych serc wpłyniemy na otwartość serc odbiorców naszego koncertu i choć trochę pomożemy rodzicom Mii w zebraniu ogromnej kwoty ponad 10 milionów złotych potrzebnych na jej leczenie. Zachęcamy do promowania tego wydarzenia w jak najszerszym kręgu, bo ilość odbiorców = ilość zebranych datków.

Z poważaniem
Tadeusz Barylski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *